Galeria D.A.S.
ul. Mała 23
25-012 Kielce
604 509 950
info@galeriadas.pl
poniedziałek - piątek: 10.00-17.00
sobota: 10.00-14.00
Liczba obiektów w ofercie sprzedaży: (86)
Niezwykle rzadki model wazonu numer katalogowy 1603.
Huta J. Stolle "Niemen", Brzozówka.
Lata 30-te.
Wysokość: 22,5 cm.
Szkło o błękitnej barwie, szlifowane.
Sygnowane na spodzie trawionym znakiem fabrycznym „J. Stolle”.
Stan bardzo dobry.

3 500 zł

16-09-2019
Nowość
GĄSIENICA SZOSTAK Jan (XX w.)
Obraz „Wiosna”.
Nagrowa Miasta Zakopane za zwycięstwo w Zawodach Narc.
1939 r.
Olej na tekturze.
Sygnowany w lewym dolnym rogu: Jan Szostak oraz na odwrocie.
Wymiary: 49 x 68 cm.
www.galeriadas.pl

4 500 zł

16-09-2019
Nowość
Talerz ze słynnej Fabryki Porcelany M.S. Kuzniecow w Moskwie.
Około 1900 r.
Sygnowany i opisany na odwrocie.
Stan bardzo dobry,bez uszkodzeń czy ukrytych napraw.
Porcelana złocona, dekoracja w technice dekalkomanii.
Średnica: 25,5 cm.
www.galeriadas

1 500 zł

06-05-2019
Miniatura malowana na blasze w ozdobnej mosiężnej ramce z epoki.
„Ostatnia wieczerza”
Olej na blasze metalowej.
Około poł. XIX w.
Wymiary: 14 x 20 cm.
Stan taki jak na zdjęciach, niewielkie zadrapanie warstwy malarskiej w partii tła przy górnej krawę

500 zł

17-08-2018
„Młoda Góralka”, 1945 r. sygn. Leon Kłossowski
autor: Leon Kłossowski (XX w.)
„Młoda Góralka”
1945 r.
Akwarela na papierze.
Sygnowana: Leon Kłossowski 1945
Stan bardzo dobry.
Oprawa współczesna.
Wymiary: całość z oprawą 54,5 x 51,5 cm, w świetle passe partout: 32 x 29 cm.
www.galeriadas.pl

1 500 zł

29-04-2019
„Juhas”, 1945 r. sygn. Leon Kłossowski
„Juhas”
1945 r.
Akwarela na papierze.
Stan bardzo dobry.
Oprawa współczesna.
www.galeriadas.pl

1 500 zł

29-04-2019
Zestaw salaterek ze szkła prasowanego barwionego w masie na kolor miodowy.
Zestaw sklada się z dużego talerza i 6 sztuk mniejszych talerzyków.
Huty J. Stolle „Niemen”, Brzozówka, Polska.
Lata 30-te.
Numer katalogowy 1758.
Stan bardzo dobry.

700 zł

18-12-2018
Taca, kieliszek, karafka duża, karafka mała, bombonierka;
Szkło częściowo szlifowane, złocone, dekorowane w kwiaty.
2 poł. XIX wieku.
Francja, BACCARAT.
Stan bardzo dobry.

2 000 zł

12-05-2017
Zegar kominkowy z alegorią zwycięstwa ?
Cynkal malowany, podstawa marmurowa.
Francja, około 1900 r.
Mechanizm bije godziny i półgodziny. Sprawny technicznie, po przeglądzie zegarmistrzowskim.
Tarcza porcelanowa, malowana.
Wym.: 62 x 49 x 22 cm.

3 800 zł

10-04-2018
Zegar kominkowy ART DECO, Francja, l. 30-te.
Zegar marmurowy kominkowy z wazonami w stylu Art Deco.
Francja, lata 30-te.
Stan bardzo dobry,
Zegar po profesjonalnym przeglądzie zegarmistrzowskim.
Wymiary: zegar: 24 x 33 x 11 cm, wazon: 13,5 x 13,5 x 7,5 cm.

1 800 zł

22-12-2017
Wazon, Max Kock, Dux, Czechy, lata 20-te.
Wazon ze szkła trawionego z dekoracją w liście.
Szkło kameowe.
Wytwórnia Max Kock (Koeck), Dux, Czechy.
Lata 20-te.
Sygnowany.
Stan idealny.
Piękna kolorystyka.
Wysokość: 20,8 cm.

750 zł

28-03-2018
Wazon w stylu Art Deco, szlifowany, barwiony w masie na jasny błękit.
Numer katalogowy 1046.
Lata 30-te.
Wazon sygnowany na spodzie trawionym snakiem: J. Stolle.
Stan bardzo dobry.
Wysokość: 25,5 cm.
RZAD

3 900 zł

18-12-2018
Wazon SATSUMA, JAPONIA, epoka Meiji (1868-1912)
Wazon typu SATSUMA z pejzażem z górą Fuji w tle.
Japonia, epoka Meiji (1868-1912)
Fajans, malowany, złocony, szkliwiony.
Sygnowany.
Stan idealny.
Wysokość: 21,5 cm .

600 zł

29-09-2016
Wazon okuty srebrem, Hertel Jacob, lata 50-te.
Porcelanowy wazon okuty srebrem.
Hertel Jacob, Bavaria, Niemcy.
Lata 50-te.
Próba srebra 1000. Puncka przy podstawie.
Stan IDEALNY.
Wysokość wazonu 21 cm.
Sygnowany na spodzie.

750 zł

22-06-2018
Wazon Max Laeuger (1864-1952) pocz. XX w. Secesja
Projekt Max Laeuger, realizacja autorska w Kandern
Poczatek XX w.
Wysokość: 37 cm, śr. podstawy 15,5 cm.
Sygnatura ryta na spodzie: w kwadrat wpisany monogram LM oraz numer 519,4.
Stan bardzo dobry (po drobnej konserwacji).

2 500 zł

26-07-2016
Wazon Art Deco, nr 1822, Huta J. Stolle „Niemen”;
Wazon ze szkła prasowanego, barwionego w masie na kolor zielony.
Lata 30-te.
Numer katalogowy 1822.
Stan bardzo dobry.
Wys. 20,3 cm.
www.galeriadas.pl
KOLEKCJA PRYWATNA „POLSKIE ART DECO”.

550 zł

17-12-2018
Wazon ze szkła prasowanego, barwionego w masie na kolor rozalinowy, częściowo matowany.
Projekt: Michał Titkow
Lata 30-te.
Numer katalogowy 1816
Wysokość 16 cm.
Stan bardzo dobry.
www.galeriadas.pl

300 zł

18-12-2018
Wazon w stylu Art Deco, szkło prasowane, bezbarwne, częściowo matowane.
Lata 30-te.
Numer katalogowy 1815.
Stan bardzo dobry.
Wysokość 25 cm.
RZADKOŚĆ

1 900 zł

17-12-2018
Wazon Art Deco okuty srebrem, lata 30-te.
Duży szklany wazon ze srebrnym okuciem w stylu ART DECO.
Niemcy, lata 30-te.
Szkło szlifowane zachowane w bardzo dobrym stanie.
Punce srebra na rancie wlewu widoczne na zdjęciach, pr. 835.
Stan bardzo dobry.
Wysokość: 30 cm, szerokość 21 cm.

1 200 zł

03-10-2017
Wazon w stylu Art Deco, szkło prasowane, barwy rozalinowej, częściowo matowane.
Lata 30-te.
Numer katalogowy 1815.
Stan bardzo dobry.
Wysokość 25 cm.
www.galeriadas.pl
KOLEKCJA PRYWATNA „POLSKIE ART DECO”

1 900 zł

17-12-2018
Wazon , 2 poł. XIX w. Śląsk, Czechy?
Wazon w formie rogu obfitości.
Śląsk, Czechy ?
Prawdopodobnie Huta Josephine w Szklarskiej Porębie ?
2 połowa XIX w.
Szkło szlifowane.
Stan bardzo dobry.
Wysokość 24 cm.

2 500 zł

06-04-2018
Talerz z laki, Chiny, XVIII w. Dynastia Qing
Talerz z laki ze sceną z owadami wśród kwiatów.
CHINY, Dynasta Qing
Koniec XVIII wieku
Średnica: 20,5 cm .
Mosiężne okucie na rancie i stopie.
Kilka drobnych uszkodzeń w ornamentach widoczne na zdjęciach.

1 000 zł

20-04-2017
Talerz z ażurową bordiurą, Miśnia, 2 poł. XIX w.
Królewska Manufaktura w Miśni.
2 poł. XIX w.
Porcelana malowana, złocona.
Sygnowany na odwrocie.
Wyciski numeryczne: 51, 109, 73;
Średnica: 25,5 cm.
Stan bardzo dobry. Niewielka naprawa małego, płaskiego wyszczerbienia na krawędzi, niezauważalna.

650 zł

17-08-2018
Stojak na zapałki z figurka niedźwiedzia.
Brąz srebrzony, podstawa z onyksu.
Carska Rosja.
Koniec XIX w.
Podstawa uszkodzona w jednym narożniku.
Niesygnowana.
Wymiary: wys. 11 cm, podstawa 10 x 10 cm.

500 zł

02-07-2018
Skarbonka, Plewkiewicz, Warszawa, pocz. XX w.
Kolekcjonerska skrabonka.
Mosiądz srebrzony.
Początek XX w.
Plewkiewicz, Warszawa.
Sygnowana na spodzie.
Stan bardzo dobry z minusem, naprawiany zawias, niewielkie przetarcia srebrzenia.
Wysokość: 8,5 cm, śred. podstawy 7,5 cm.

650 zł

17-08-2018
/4
liczba obiektów: 86